iclal Aydın Fan Club

Sitemizden yararlanabilmek İçin Lütfen üye olunuz !!!
Durma hemen üye ol !
iclal Aydın Fan Club

♥Eη güzel paylaşımlar ßurda buyruη ♥

eski Bir Rröportaj Bebeğim Ve ben..

Paylaş
    AYŞEGÜL
    Admin
    Admin

Kadın
    Doğum tarihi : 03/07/91
    __Burcu__ :
    Rep puanı : 0

default eski Bir Rröportaj Bebeğim Ve ben..

Mesaj tarafından AYŞEGÜL Bir Paz Ağus. 24, 2008 1:34 pm

&B: Kaç yıllık evlisiniz, kızınız Zeynep Lal evliliğinizin kaçıncı yılında aranıza katıldı?
    İ.A: 2 yıllık evliyim, Zeynep Lal 1. yılında aramıza katıldı

B&B: Zeynep Lal planlanan bir bebek miydi, anne olacağınızı ilk öğrendiğiniz anda neler hissettiniz?
    İ.A: Kızımızın doğumunu planlamadık, bize sürpriz yaptı. Endişelendim, hazır mıyız yapabilecek miyiz diye, uzun uzun eşimle konuştuk ve aramıza katılmasına karar verdik.

B&B: Nasıl bir hamilelik dönemi geçirdiniz, 9 ay boyunca yaşadığınız heyecanlar, mutlulukar ve sorunlar nelerdi?
    İ.A: ilk üç ayı çok zordu ama ruh halim olarak genelde iyiydim. Çok bulantılarım oldu, son üç ay uyku sorunu çektim gece krampları dışında hiçbir sıkıntım yoktu çok dinlendiğim bir dönemdi.

B&B: Doğum öncesi yaptığınız alışverişlerde en çok öne çıkan ürünler nelerdi?
    İ.A: Hiç alışveriş yapmadım, çok fazla hediye geldi, ilk iş olarak çocuk odasını aldık. O dönem kendime de hiç alışveriş yapmadım.

B&B: Annelikle birlikte hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu; annelik nasıl bir duygu?
    İ.A: Öncelikle daha planlı yaşamaya başladım, işlerimi Zeynep Lal' e göre organize ettim. Annelik tarif edilecek gibi gelmiyor bana. Yaşamak gerek.

B&B: Kızınızın ismini nasıl seçtiniz?
    İ.A: Babasıyla beraber ve aile büyüklerine sorarak karar verdik.

B&B: Çocuğunuzun odasını düzenlerken nelere dikkat ettiniz?
    İ.A: Önce ışık alan bir oda ve sağlıklı, içinde kimyasal boyalar olmayan bir bebek odası. Renk olarak ta yarattığı atmosfere dikkat etttik.

B&B: Yoğun çalşma temponuz arasında ailenize ne kadar vakit ayırabiliyorsunuz? Kızınızla birlikte geçirdiğiniz zamanları nasıl değerlendiriyorsunuz?
    İ.A: Hak ettikleri kadar çok zaman ayıramıyorum. Kızımla geçirdiğim zamanın da kaliteli olmasına dikkat ediyorum.

B&B: Çocuğunuzun sağlığı, bakımı ve gelişimini nasıl takip ediyorsunuz? (sadece doktor kontrollerinden, kitaplardan, internetten...)
    İ.A: Hepsinden takip ediyorum.

B&B: Profesyonel yaşamınızla ilgili şu anda ilgilendiğiniz ve önümüzdeki dönemde yapmayı dündünüz projeler hakkında bilgi verebilir misiniz?
    İ.A: Basınla ilgili çalışmalarıma devam edeceğim.

B&B: Son olarak annelere söylemek istediğiniz bir şey var mı?
    İ.A: Öncelikle kendilerine iyi baksınlar, Anne iyi olmadığı sürece bebek te iyi olmuyor.

Çocuğunuza en son aldığınız hediye? Köpek aldım

Çocuğunuzla ilgili en son okuduğunuz kitap? Yemek tarifleri

Çocuğunuza en son anlattığınız masal ya da yaptığınız oyun? Saklambaç

Çocuğunuzla birlikte yaptığınız en son aktivite? Geçen haftasonu kır gezisi yapıp çimenlerin üzerinde oynadık.

Çocuğunuzun en son geliştirdiği beceri? Eve gelen misafirlere emziğini ikram ediyor. El sallıyor

Çocuğunuzun en son geçirdiği hastalık? Grip

Çocuğunuzun en son olduğu aşı? Şu anda aklımda yok aşı karnesinden takip ediyorum.

Sevgili İclal Aydın'a röportaj için çok teşekkür ederiz...

Forum Saati Salı Kas. 21, 2017 5:20 am